HTC Akıllı Saat İle Geliyor!

HTC, bir yeni giyilebilir teknolojiye daha adını yazdırdı. HTC Halfbeak akıllı saatine ait yeni görseller haberimizde yer almakta.

Daha öncesinde akıllı telefonları ile adından bahsettiren HTC, giyilebilir teknoloji pazarında pek fazla başarı kaydedememişti. Bu yüzden akıllı saat projesini hep ertelemek zorunda kalmıştı. Bugünlerde ise adını yeni bir teknolojiyle duyurmak için HTC imzalı Halfbeak saatler geliyor.

HTC Halfbeak Özellikleri Nasıl?

Google tarafından geliştirilen akıllı saat Android Wear işletim sistemine sahip olması beklenen HTC Halfbeak, 360x360 çözünürlüğünde ekrana sahip olması bekleniyor. Moto 360 yuvarlak kadrana sahip HTC Halfbeak, ilk olarak HTC telefonları olmak üzere Android işletim sistemi ile çalışan telefon ile de uyumlu olacak.

Arka bölümünde yer alan 4 pinli konnektör, cihazın şarj yuvası olacak. Apple Watch'ta olduğu gibi mıknatıslı bir yapı sayesinde HTC Halfbeak bu konnektör ile şarj olacak. Yine cihazın arka yüzeyinde yer alan sensörler kalp atış hızını ölçecek.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.