Huawei 75 milyar Dolar Hedefledi

Dünya genelinde en büyük üçüncü üretici olarak kabul edilen Huawei, bu yılı 75 milyar dolar ile kapatmak istiyor.

Sunduğu yeni telefon modelleri ile piyasada oldukça ilgi gören Huawei, 2016 yılında oldukça ilerleme kaydetti. Yüksek satış rakamlarına ulaşmaya başlayan ve yeni başarılı modelleriyle piyasada oldukça ilgi gören Huawei, yıl sonu ile ilgili yaptığı açıklamalarında 120 milyon hedefine ulaşmaya çalışıyor. Bu doğrultuda markanın en önemli amacı ise 75 milyar dolar gibi net bir karın elde edilmesi.

2015 yılını en iyi üçüncü telefon üreticisi olarak kapatmayı başaran Huawei gelir konusunda da beklentilerini bu sayede yükseltti. Dünya genelinde pek çok pazara giriş yapan ve böylece gelirlerini daha da arttırmayı başaran Huawei’nin yılbaşında koyduğu 120 milyon hedefi konusunda şu an için herhangi bir sorun gözükmüyor.

2016 yılının ilk yarı yılını 36.8 milyar dolar gelir ile kapatan Huawei yeni yılda yüzde 41 artış yaşadı. Huawei bu istikrarlı büyümesini sürdürmesi halinde yıl sonundaki hedeflerine kolay bir şekilde ulaşabilecek durumda. Yılın ilk yarısı beklentileri karşılanırken şu an için planlar da Huawei adına oldukça yolunda gözüküyor.

Firmanın yıl içerisindeki toplam gelir beklentisinin 75 milyar dolar olması da genel durum hakkında iyi bir fikir veriyor.