Huawei Mate 9'un Özellikleri Sızdırıldı!

Huawei firmasının amiral gemisi olan gözde telefonu Mate 9'un görselleri ortaya çıktı.

Weibo tarafından yayınlanan görsellerde telefonun özellikleri belli oldu. Daha 10 ay önce 6 inç'lik Mate 8'i piyasaya süren Huawei, yeni telefonu olan Mate 9'un daha yakın bir tarihte satışa sunulabileceğini belirtti.

Özelliklerinin yoğun olduğu Huawei Mate 9, Kirin 960 yonga setini kullanacak. Bununla beraber çeşitli renk seçeneği, farklı RAM ve depolama alanı boyutlarıyla gelebilir. Sızan göntüler doğrultusunda telefonun şu üç sürümü olacak.

- 6 GB RAM + 256 GB depolama alanı
- 4 GB RAM + 64 GB depolama alanı
- 4 GB RAM + 128 GB depolama alanı

Modeli üst seviyede tutmak adına altı farlı renk seçeneği ile geliyor. Giriş modelinde sadece üç renk olacak. Şık ve de konforlu görünümünün arka yüzündeki Leica markalı çift kameralı Mate 9'un diğer özellikleri hakkında bilgi yok.

Android 7.0 Nougat ile çalışacağı söylenen telefon, Huawei'nin EMUI 5 kullanıcı arayüzünü kullanacak. Bazı söylemlerde etkinliğin tarihi 18 Kasım'da yapılacağını gösteriyor. Sabırsızlıkla beklenen telefon, kullanıcılarını fazla bekletmeyecek gibi.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.