Huawei'nin Hangi Modelleri Android 7.0 Güncellemesine Sahip Olacak?

Android 7.0 Nougat alacak Huawei modelleri açıklandı. İşte ilk güncellemeye sahip olacak modeller...

Uzun bir süredir Samsung ve LG, Android 7.0 Nougat güncellemesi ile ilgili çalışmalar üzerinde yoğunlaşmıştı. Buna Huawei de eklenerek yeni bir yol haritası çizdi. Bildiğiniz üzere Google'ın Android işletim sistemi pekçok akıllı telefonda kullanılmaya başlandı. Her yeni güncellemeyle beraber telefonlarında yeniliğe büründüğü Android güncellemelerinden Android 7.0 Nougat, şimdide Huawei modellerinde kullanılacak.

Android 7.0 Nougat Google’ın son Android sürümü ve Android telefon kullanıcıları bu işletim sisteminin güncellemesini merakla bekliyorlar. Tahmini olarak 2017 yılının başlarından itibaren daha fazla kullanılmaya başlanacak Android Nougat güncellemeleriyle akıllı telefonlarımız yenilikler ile dolu bir sene geçirecek. Çin'li telefon üreticisi Huawei, Android 7.0 Nougat güncellmesini bazı telefonlarına sunma kararı aldı.

Android 7.0 Nougat ve EMUI 5.0 arayüzüne sahip olacak Huawei modellerini sizler için sıraladık:

- Huawei Mate 8

- Huawei P9

- Huawei P9 Plus

- Huawei P9 lite

- Huawei Nova

- Huawei Nova Plus

Son seriye dahil olan telefonların yanı sıra eski versiyon akıllı telefonların bu listeye dahil olup olmayacağı bilinmez fakat ilk olarak yularıda listelemiş olduğumuz telefon modelleri Android 7.0 Nougat güncellemesinden nasibini alacak.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.