iCloud Fotoğraf Paylaşma İsteğine Dikkat Edin!

iCloud Hack, Çin menşeli mail adresleri ile kullanıcıların iCloud verilerini ele geçirme isteği ile yine gündemde. Peki ne yapmalısınız?

Apple, geçtiğimiz yıllarda iCloud hack skandalı ile gündemden düşmemişti. Ünlülerin başına gelen olay teknoloji dünyasını adeta çalkalamıştı. Çift aşamalı güvenlik sistemi sunan Apple, şuan Çin'li Hacker'ların hedefinde...

Son zamanlarda iCloud kullanıcıları Çin menşeli mail adreslerinden iCloud Fotoğraf Paylaşma isteğinde bulunuyor. Paylaşıma izin verdiğiniz takdirde, iCloud hesabınızda bulunan tüm görsellere erişim sağlanarak hackerlar tarafından kullanılabiliyor.

Gizliliği kapsayan bu önemli noktada şimdilik Apple'ın elinden birşey gelmiyor. Nedeni ise enteresan da olsa Hacker'ların kullanmış olduğu yol yasal olduğundan herhangi bir işlem oluşturulamıyor.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.