İki Versiyonlu Nokia D1C Gelebilir!

Nokia'nın önümüzdeki yıl tanıtacağı akıllı telefon Nokia D1C modeli hakkında yeni bilgiler gelmeye başladı.

Uzun bir sürenin ardından telefon sektörüne yeni akıllı telefonu ile adım atmak için çalışmalara başlayan Nokia, 2017 yılının Şubat ayın sonların düzenlenecek olan MWC 2017'de yeni akıllı telefonun geleceğini resmen doğruladı.

İlk gelen bilgiye göre, Nokia D1C'nin 5.5-inç ekrana sahip olacağı yönündeydi. Şimdi ise Nokia'nın akıllı telefonun iki versiyon modeliyle geleceğini işaret ediyor. Peki Nokia D1C hangi özellikler ile gelecek?

Nokia D1C Özellikleri!

- 5.2 inç veya 5.5 inç 1080 x 1920 piksel çözünürlüğünde ekran

- Sekiz çekirdekli Snapdragon 430 yonga seti

- Telefonlardan biri 13 megapiksel kamera ve 2 GB RAM olacak

- Diğer vesiyonun ise 16 megapiksel kamera ve 3 GB RAM olacak

- Her iki versiyonda da 8 megapiksel ön kamera mevcut

- 16 GB bellek depolama

- Android 7.0 Nougat işletim sistemi

Nokia D1C'in özelliklerine bakıldığında makul bir fiyat ile satış sunulacağını tahmin etmek zor olmasa gerek. Bakalım Nokia, yeni akıllı telefonunu ne zaman görücüye çıkarak, zamanla göreceğiz...

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.