Instagram Sizi İfşa Ediyor!

Popüler sosyal medya platformu Instagram'da ekran görüntüsü alan kullanıcıların iki kere düşünmesi gerekiyor. Instagram da, Snapchat gibi karşı tarafa bildirim gönderiyor

Bildiğiniz üzere Facebook, çok istediği Snapchat'i satın alamayıp elindeki en iyi kozu olan Instagram'ı kullanıp yenilikler ile karşımıza çıkmıştı. Snapchat'in özelliklerini kıskanıp kendi bünyesine takviye eden Facebook, pekçok eleştiriye maruz kalmıştı. Şimdi ise yine bir Snapchat özelliğini Instagram'a kazandırdı.

Instagram'da beğenilen özelliklerin başında hiç şüphesiz "Story" özelliği geliyor. Fakat bundan sonra daha dikkatli olmanız gerekiyor. Snapchat'te ekran görüntüsü aldığımız takdirde karşı tarafa bildirim gidiyordu. Gelen son bilgilere göre Instagram, bu özelliği sessiz sedasız sistemine geçirdi. Bundan sonra Instagram Hikayeler'de ekran görüntüsü aldığınızda karşı tarafa "X kişisi ekran görüntüsü aldı" şeklinde bildirim gidecek.

Resmi olarak tam doğrulanmasa da, kıskanç yapılı Facebook'un böyle birşeyi yapması hiçte şaşırtıcı olmayacaktır. Ayrıca hangi hikayenin ekran görüntüsünün alındığı bildirimde gösterilmiyor. iOS'te ortaya çıkan bu olayın bir deneme süreci olabileceğini ilerleyen günlerde herkese ekran görüntüsü aldı bildiriminin gidebileceğini belirtelim.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.