Instagram, Stories ile En Güzel Günlerini Yaşıyor!

Her ne kadar Snapchat'i kopyaladığından dolayı eleştiriye maruz kalsa da yeni özelliğiyle Instagram en güzel dönemlerini yaşıyor.

Facebook'un bünyesine daha sonradan dahil olan Instagram bildiğiniz üzere yeni özelliğiyle Snapchat'e benzemesiyle eleştiriye maruz kaldı. Bazı kullanıcıları Snapchat kullanacaklarını dile getirse de görüyoruz ki eleştiren kullanıcılar bile Stories'i kullanmaktan memnun! Durum böyle olmuşken Instagram Stories özelliği yaklaşık olarak 100 milyon izleyiciye ulaştı.

Instagram'ın CEO'su konu ile ilgili 24 saat sonra kaybolan fotoğraf ve video içeriklerin 100 milyon izleyiciye ulaştığını açıklarken ABD'de 18 ve 34 yaş arasındaki bütün Instagram kullanıcıları yüzde 41'ine günlük olarak erişiyor.

Yeni özelliğinden sonra daha çok güçlenen Instagram altıncı yıl dönümünü kutluyor. Popüler fotoğraf paylaşma uygulaması günlük olarak aktif 500 milyon kullanıcı sayısına ulaştıklarını açıkladı. Snapchat bildiğiniz üzere geç kullanıcılar arasında oldukça popüler. Ancak bu popüleritesini zamanla Instagram'a bırakabilir..

Peki sizce Snapchat'in akibeti ne olur?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.