Instagram'dan Sonra Hikayeler Özelliği WhatsApp'a Geliyor!

Snapchat'in kendine has özelliğini tamamen bitirmeye kararlı olan Facebook, WhatsApp'a hikayeler özelliğini getiriyor...

Snapchat'ı satın almak isteyen ancak girişiminde başarısız olan Facebok Snapchat'ın kendine özel olan hikayeler özelliğini Instagram ve Facebook'tan sonra WhatsApp'a getiriyor. Facebook Snapchat'ın büyümesini engellemek için kendi bünyesinde olan Instagram, Facebook Messenger ve şimdide WhatsApp'a hikayeler özelliğini getirmeye hazırlanıyor. Instagram'ın hikayeler özelliğine Stories ismini veren Facebook son hızla ilerlemeye devam ediyor.

Facebook Snapchat'ın kendine has özelliğini Instagram ve Facebook derken şimdide WhatsApp kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.
Digital Trends'in haberine bakılırsa Facebook, bu hikayeler özelliğini stories yerine WhatsApp Status olarak mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a uyarlayacak ve daha mesajlarla entegre bir şekilde bu özelliğin kullanılmasına imkan verecek.

Facebook böylelikle kendi çapında Instagram'a bir açıdan rakip doğurmuş diyeceksiniz;Fakat özellik sayesinde WhatsApp'ı daha bireysel şekilde kullanılırken Instagram'da WhatsApp'a kıyasla daha yaygın olacak. Hikayeler özelliğinin henüz ne zaman WhatsApp'a direkt olarak dahil edileceği bilinmiyor. Fakat özellik, söylenenlere göre WhatsApp geliştiricileri tarafından test edilmeye başlanmış.

Siz WhatsApp'a hikayeler özelliğinin gelmesini bekliyor muydunuz?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.