iOS 10.1.1 Batarya Sorunu İle Gündemde!

Ekim ayında yayınlanan iOS 10.1.1 güncellemesinde batarya sorunu ortaya çıktı. Peki bataryada mı sorun var yoksa güncellemede mi?

Öncesinde yayınlanan iOS 10.1.1 güncellemesi, hataların giderilmesi için Ekim ayında iyileştirlmiş olarak kullanıcılara sunuldu. Hataların göz önünde bulundurulduğu güncellemede Apple forumlarında ve Reddit'te dile getirilen şikayetlere göre iOS 10.1.1 güncellemesi ile iPhone'da batarya sorunu tekrardan ortaya çıktı. Acaba iOS 10.1.1 güncellemesi iPhone modeliyle uyum içerisinde değil mi?

Uzun ömürlü şarj özelliği ile bilenen iPhone modellerinde son zamanlarda çıkan sorunlar akıllarda soru işareti yaratıyor. iOS 10.1.1 kullananlardan gelen şikayetlere göre, %80'de daha az sürede %30'a kadar düşüş yaşadığı hatta uyurken %70 olarak bıraktığı iPhone'nunun sabah kaltığında %10 olduğunu ifade ettiler. Apple cephesinden bu konu hakkında henüz bir açıklama gelmedi.

Yeni yayınlanan iOS 10.1.1'in iPhone 7 modeline yüklendikten sonra güç tüketimi yaşadığı apaçık ortada. Batarya ömründe ciddi düşüş yaşanan güncellemenin Aralık ayında yayınlanan iOS 10.2 güncellemesi ile gidelip giderilmeyeceğini merak ediyoruz.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.