iOS 10.1.1 Güncellemesi Yayınlandı!

Apple iOS 10.1 sürümünün ardından an itibariyle an itibariyle iOS 10.1.1 sürümü yayınlandı. Peki iOS 10.1.1 güncellemesinde ne gibi değişiklikler Olacak?

Bildiğiniz üzere Apple, iOS 10.1 sürümünü birçok sorunu gidermek amacıyla yayınlamıştı. iPhone 7 Plus'ın kamerasına monte edilen güncellemenin üzerinden kısa bir süre geçmesinin ardından şimdide iOS 10.1.1 sürümü ile karşımızda.

Güncelleme iPhone, iPad ve iPad Touch için kullanılabilir durumda. Akıllarda iOS 10.1.1 güncellemesinin neden bu kadar kısa sürede yayınlaması soruları dolanırken, acaba iOS 10.1.1 sürümü hangi güvenlik açığını kapatmak adına geldi? İşte cevabı...

iOS 10.1.1 Sağlık Uygulamasındaki Açığı Kapatıyor!

iOS platformu bünyesinde bulunan Sağlık uygulaması sayesinde kullanıcılar, her türlü sağlık ile ilgili veri işlemlerini gerçekleştiriyordu. Tabi bu uygulama oldukça hassas olduğundan dolayı, sağlık bilgilerinin gizliliği büyük önem taşımakta. İşte bu noktada iOS 10.1 sürümündeki açıktan dolayı, sağlık verileri bazı kullanıcılar tarafından erişilebiliyordu.Fakat Apple, bu açığın büyümemesi adına yeni iOS 10.1.1 sürümünü yayınladı.

Peki iOS 10.1. Güncellemesini Hangi Modeller Aldı?

iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE,iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 1, iPad 2, iPad 3 , iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPod touch 5 ve iPod touch 6 alıyor.

iOS 10.1.1 Güncellemesini aşağıdaki adımlardan yükleyebilirsiniz...

- Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden güncellemeye sahip olabilirsiniz.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.