iPhone 7 Plus'ı Üzen Şarj Etme Süresi!

Son bir yıl içerisinde popüler olan telefonların şarj etme sürelerine ilişkin bir grafik yayınlandı.

AnandTech, yayınlamış olduğu testte batarya ömürlerine dikkat çekti. Son zamanlardaki gözde teledonların şarj etme sürelerini göz ününe alarak bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırma sonucunda sıralamaya göz atmaya ne dersiniz?

Sıralama da ilk olarak Apple ve Samsung ürünleri yer alsada, zirveyi Galaxy S7 ile beraber Meizu Pro 6 paylaşıyor. Bu iki telefonun şarj seviyeleri, %0'dan %100'lük şarjetme seviyesine 1.5 saatte ulaşıyor.

Bu iki cihazı sıralamada 2 dakikalık aralıklarla takip eden iPhone SE ve Galaxy Note 5 görüyoruz. Ancak sıralama da en dikkat çeken taraf ise iPhone 7 Plus'ın 3 saate yakın bir saatte şarj süresini %100 olarak tamamlaması. Bunun en büyük nedeni ise iPhone 7 ile arasındaki 1000 mAh’lık batarya farkının olması.

Bu araştırma sonunda Apple'ın hızlı şarj teknolosinine giriş yapması gerektiğini açıkça gösteriyor. Benim için şarj etme süresi önem arz ediyor diyorsanız, sizleri grafikle başbaşa bırakıyorum.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.