iPhone 7 Plus'ın Yeni Özellikleri Karşınızda!

Sürekli olarak bir sızıntı durumuna mahsur kalan Apple, yeni model telefonlarını resmen tanıttı.

Sürekli olarak bir sızıntı durumuna mahsur kalan Apple, yeni model telefonlarını resmen tanıttı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus geliştirilmiş olan tüm özellikleri ile bir bütün olarak karşınıza çıkacak.

iPhone 7 Plus kamera özelliği olarak 3 GB RAM ile iPhone 7'den farklı olarak geliyor. En dikkat çeken özelliğinin şüphesiz suya ve toza dayanıklı olması. IP67 sertifikasına sahip olduğu için dayanıklı olarak kullanılabilecek. Geliştirilmiş OIS özellikli kamera, stereo hoparlörler, geliştirilmiş işlemci ve son sürüm iOS işletim sistemini içinde baındıran telefon bomba gibi geliyor.


Çift Kamera
Apple iPhone 7 Plus da derinlik sağlanma amaçlanan 12 MP kamera imkanı sağlıyor. Diyafram lens ile donatılmış mükemmel bir resim çekme olanağı olan cihaz çeşitli hilelerden arınması için ikinci bir kamera daha bulunduruyor. İkinci kameraların henüz başarılı olduğu görülmediğini belirtmekte fayda var. Genel olarak bokeh ve yazılım odaklı çalışmaların olduğu daha çok yapay görüntüler elde edildi.

Optik Zoom Özelliği
Herhangi bir görüntü kaybı olmadan çok keyifli yakınlaştırmalar yapacağınız 6x dijital zoom ile iki kez büyütme özelliği sunuyor.

Bunların yanı sıra Geniş renk (P3) ekran, Dört çekirdekli A10 Fusion işlemci, Stereo hoparlörler, 7 MP geniş renk FaceTime kamera, Titreşimsiz sensörlü Quad-LED flaş, Dokunsal geri bildirimli kapasitif home tuşu, Yeni siyah renkler, Dahili depolama, IP67 su geçirmezlik sertifikası, LTE bantları ile rekor sayıda destek özelliklerini bulunduruyor.

Peki Siz Bu Yenilikler ile İlgili Ne Düşünüyorsunuz?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.