iPhone 7'nin Kulaklık Adaptörü Parçalandı!

iFixit ekibi, iPhone 7'nin kulaklık adaptörünü parçaladı. Bakalım neler ortaya çıktı...

iPhone 7'nin kutusundan çıkan kulaklık adaptörünü iFixit, teknolojik cihazları parçalamasıyla biliniyor. iPhone 7'de varolan 3.5 mm'lik kulaklık girişinin kaldırılmasının sonrasında yerini Lightning almıştı. Ancak kullanıcılarını düşünen Apple, eski iPhone kulaklığını kullanmak isteyenler için bir adaptör geliştirdi.

İki uçlu adaptörün br ucunda Lightning bulunurken diğer ucunda ise 3.5 mm'lik kulklık girişi mevcut. iFixit bunu incelemek için parçaladı. Adaptörü parçalamanın yanı sıra kabloları parçalarına ayırıp aynı zamanda X-ray cihazına soktu.

Bunun sonucunda Lightning ucunun tek kablodan meydana geldiği görülmekteydi. Ek olarak cihazın,"338S00140 A0SM1624 TW" kod numarasıyla işaretlendiğini ortaya çıkaran iFixit ekibi anlamını tam anlamıyla bilmese de bu ilginç çipin analog/digital bir dönüştürücü olduğunu raporlarında beyan etti.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.