iPhone 7'nin Türkiye'deki Satış Tarihi Belli Oldu!

Önümüzdeki hafta satışa sunulacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın tarihi ve fiyatı açıklandı.

Apple sonunda yeni telefonlarının Türkiye'deki tarih ve fiyatını açıkladı. Merakla beklenen telefon çok özellik barındırdığı gibi daha güçlü bir cihaz olarak geliyor. IP67 sertifikalı olup, dayanıklı gövdesi, güçlü bir işlemci, iyi bir kamera, daha yüksek performansa sahip. Farklı iki seçeneğiyle kullanıcılarını sevindirmeye geliyor.

Dünya da satışa sunulan iphone 7 ve iphone 7 Plus’ın Türkiye çıkış tarihi tam olarak 7 Ekim olarak duyruldu. Bununla beraber fiyatları da açıklandı.
Eğer 32 GB'lık bir iPhone 7 almak istiyorsanız 3.250 TL'yi gözden çıkarmanız gerekiyor. 128 GB'lık model ise 3.650 TL'den satışa sunulacak. 256GB'lık modeli isteyenler ise iPhone 7'lerine 4050 TL ödeyecekler.

iPhone 7 Plus’a bakacak olursak 32 GB'lık modelin fiyatının 3.800 TL'ye çıktığını, 128 GB'lık iPhone 7 Plus'ın için ise 4.200 TL fiyat olarak belirnendi. Daha donanımlı olsun istiyorsanız, 256 GB'lık telefonu 4,600 TL'ye almanız mümkün. Ek olarak 3.5 mm'lik kulaklık girişsiz tasarımlı Fuze kılıfı duyanlar 7 Ekim'i sabırsızlıkla bekliyordur. Bir hafta sonra verimli olup olmadığını göreceğiz.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.