iPhone 8 İle İlgili Yeni Sızınlar Ortaya Çıktı!

Apple, yeni bir patent alarak, içerisindeki özellikleri iPhone 8'de kullanması bekleniyor. Peki herkesin merak ettiği yeni iPhone 8 modelinde neler var?

iPhone 7'nin tanıtılmasının ardından uzun bir süre geçmeden, Apple'ın yeni telefonu olması beklenen iPhone 8 hakkında sızıntılar gelmeye başladı. Gelen sızıntılar doğrultusunda cihazın kenardan kenara kavisli OLED ekran ile geleğei konuşuluyor. Bununla beraber yeni patente ait bir başka bilgi de sızdırıldı. iPhone 8'in ana ekran tuşu hakkında bilgiler yer alıyor.

Peki Apple, aldığı yeni patentle iPhone 8'e nasıl bir özellik katarak kullanıcılar ile buluşturacak?

USTPO tarafından yakın zamanda yayınlanan bir patent, Apple’ın gelecek Home tuşunu nasıl inşaa edeceğini gösteriyor. Firma zaten iPhone 7 ve iPhone 7 Plus üzerinde Home tuşunda Taptic Engine teknolojisinden faydalanarak dokunsal özellik sunmuştu.
Patent'te görüldüğü üzere Home tuşu ekrana gömülü olarak gelecek. Elektrostatik lensler ve diğer hassas elementlerin sayesinde, kayıt yapabilir aynı zaman da parmak izi tarayıcısı daha hızlı ve doğru
çalışacak.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.