iPhone 8'de Olması Beklenen Özellik!

Apple'ın yeni telefonu iPhone 8'de uzun zamandır beklenen kablosuz şarj özelliği geliyor...

Apple'ın 2017 yılında tanıtımını yapacağı akıllı telefonu iPhone 8'de teknik ve tasarım açısından oldukça büyük yeniliklere yer verilecek. Apple "S" takısını geride bırakarak iPhone 7S değil iPhone 8'i tanıtacağını daha öncede duyurmuştu. Apple'ın 10.yılına özel tasarladığı telefonunda büyük yenilikler yer alacak. Ancak iPhone 8 ile beraber gelecek olan kablosuz şarj özelliği kullanıcılarını sevindirecek.

Apple'ın üretim fabrikası Faxconn'un kablosuz şarj modüleri üzerinde çalşmalar yaptığına dair sızıntılar gelmişti. Fakat son alınan raporlara göre sızıntıların doğru olduğunun ve iPhone 8'de kablosuz şarj özelliğinin geleceği kesinleşti. Kablosuz şarj özelliği ile beraber duvar prizine ve iPhone 8'e gömülü bir alıcıya takılı verici ile 15 ft mesafeden iPhone cihazınızı şarj edebileceksiniz.

Bu teknoloji Energous tarafından geliştirilmekte ve Apple ile birlikte çalıştığına dair bilgiler mevcut. Son alınan bilgilere göre Energous, Dialog Semiconductor tarafından 10 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Apple, Dialog’un en büyük müşterisi konumunda yer alıyor ve satışlarının yüzde 70’nin Apple’a yapıldığı söyleniyor.

Siz iPhone 8'in kablosuz şark özelliğini nasıl buldunuz?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.