iPhone, iPad Üzerinde Dokunmatik Ekranlı Ev Düğmesi Nasıl Eklenir?

Dokunmatik ekranlı ve düğmesini iPhone ve iPad cihazlarınıza nasıl takviye edeceğinizi bilmiyorsanız, haberimiz sizin için rehber niteliğinde olacaktır..

Ev düğmesi, iOS cihazlarındaki ve muhtemelen en önemlisi olan en büyük düğmedir. iPhone ve iPad'i bu kadar kolay hale getiren şeyin harika bir örneği bu tek düğme sizi ne yapıyor olursa olsun ana ekranına götürecektir.

Birçok Android cihazda ev, sıkışmış hissetmenize neden olan uygulamalar içinde kaybolan bir yazılım düğmesi ancak iOS cihazlarındaki fiziksel giriş düğmesi daima orada. Aynı zamanda iktidar kullanıcıları ek işlevler için düğmesine çift ve üçlü basabilir.

Ne yazık ki bu yaygın kullanım ev düğmesinin yanıt vermeyebileceği anlamına geliyor. Bu, özellikle jestleri desteklemeyen daha eski bir cihaz kullanıyorsanız cihazı sinirlendirici hale getirebilir. Aynı problemle karşı karşıyaysanız, iOS cihazınızda yazılımın ana sayfa düğmesini etkinleştirmeniz gerekir. Peki bu işlem nasıl yapılıyor?

iPhone, iPad'de Dokunmatik Ekran Ana Düğmesini Ekleme

1) Ayarları aç

2) Genel> Erişilebilirlik bölümüne gidin

3) ETKİLEŞİM etiketli bölüme gidin ve Yardımcı Dokunmatik'e dokunun

4) Bir sonraki ekranda, AssistiveTouch'u yeşil Açık konuma getirin

5) Ekranda gri bir kutu bulunan beyaz bir daire belirecektir. Ekrandaki büyük bir kutuya genişletmek için bu çevreye dokunun. Kutunun altındaki kare Ana düğmesi tam olarak fiziksel giriş düğmesiyle aynı işlevi görür; bir donanım sorunu varsa bile tek dokunuşta, iki kez hafifçe vurun veya ev düğmesine uzun süre basmak için kullanabilirsiniz. Gri kutu görünür kalır ve tüm uygulamalarda kullanılabilir.

Bu, yanıt vermeyen bir ev düğmesi için basit ve etkili bir düzeltmedir. iOS cihazınızın yanıt vermeyen bir ev düğmesi var mı? Bu problemle nasıl baş ettiniz? Yorumlar yoluyla bize bildirebilirsiniz.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.