iPhone Satışları Düşüyor!

Yapılan analistler sonucunda iPhone satışların da bir düşüş söz konusu.

Analistlerin yaptığı tahminler sonucunda Apple, bu sene daha az iPhone satacak. Çok fazla satış yapan iPhone 7 siparişleri %30 arttığı görülen ve bakıldığında iyi bir görüntü gibi duran bu tablo, şirket tarafından aynı karşılanmıyor. DigiTimes'ın yapmıl olduğu hesaplara göre satış adedi ele alındığında olumsuz bir tablo sergiliyor.

Geçen sene 90 milyon adet ile iPhone 6S'de gerçekleştirilen satışların aynı oran doğrultusubda yaklaşık olarak 84 milyon adede isabet edecek şekilde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın satışlarının gerçekleşeği şeklinde. Daha az adede sahip olmasının sebebi olarak Jet Black olarak sunulan iPhone'ların üretilmesi gösteriliyor.

Farklı analistlerin Galaxy Note 7'de yaşanan sıkıntılarının benzerinin Apple için de yaşanağı yönünde. Şikayetlerden dolayı sürekli olarak anket düzenlenen telefonlar ile ilgili SurveyMunkey’in son yapılan anketinde görüldüğü üzere Galaxy Note 7 kullanıcılarının şikayetlerinden dolayı cihazlarını teslim edip onun yerine %26' sının iPhone 7 veya iPhone 7 Plus almak istediği şeklindeydi.
Henüz kesin bir bilgini verilmediği ve Apple için kötüye giden bir satışın olmadığını söyleyebiliriz.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.