iPhone Zam Geliyor!

Doların yükselişi ile beraber iPhone telefonlara zam gelmesi bekleniyor, iPhone cihazlarına ne kadar ödeyeceğiniz ve daha fazlası haberimizde...

Apple'ın son yıllarda Türkiye'nin pazar payını çok yakından takip ettiğini biliyoruz. Apple yeni ürünlerini genelde ülkemize iki pati olarak dağıtımını yapmaktadır. Apple'ın ülkemizde bulunun müşeri hizmeti İstanbul'da olan Apple Store mağazası ve Online Apple Store hizmei ile ülkemizin pazar paylarının kendi çapında büyümesine yardımcı oldu.

Türkiye'de vergiler arttış göstrdiğinde iPhone telefonlarına ilk zam yapan şirket olan Apple yakın zamanda artış gösteren doların 7 Kasım'da 3.15 barajını geçmesi ile beraber zamın geleceğinin sinyalini verdi.

Apple Store'de iPhone 7'nin fiyatı 3.249 TL iPhone 7 Plus 3.799 TL ile satılmakta. Fakat Apple bu fiyatları verdiğinde dolar kuru 2.9 ile 3.0 arasındaydı.Ancak son haftalarda dolarda yaşanan 0.15'lik artış iPhone fiyatlarına yansıyabilir. Eğer Apple'ın akıllı telefonu iPhone cihazlara zam gelecek olursa tahmini olarak iPhone 7'nin 3.349TL iPhone 7 Plus'ın 3.89 TL'ye satışa sunulması muhtemel. Anlaşılan o ki 100-150 TL'lik bir artış söz konusu olacak.

Sizce 100-150TL lik artıştan dolayı iPhone alacaklar vazgeçeçekler mi?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.