İslamofobi Oyunları İhbar Etmek Mümkün!

İslam karşıtı oyunlar için Gençlik ve Spor Bakanlığı, çalışmalara tam gaz devam ediyor.

İslamofobi oyunları yayınlayan bakanlık, şimdi de islam karşıtı oyunları ihbar etmek amacıyla site açtı. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığı İslamofobi oyunların listesini oluşturmuştu.

Açıklanan listenen hemen sonrasında vakit kaybetmeden oyunlar için bakanlık gerekli tüm önlemleri aldı. Böylelikle Oyunlarda İslamofobi adında sitenin açılmış olduğunu duyurdu. Bakanlık, İslamofobi oluşumuna sessiz kalınmaması adına halktan destek bekliyor.

Peki bu sitenin içerisinde ne bulunuyor? İşte bunun cevabı haberimizde yer alıyor. Oyunlarda İslamofobi sitesinde İslam karşıtı oyunların listesi ve oyunlarda nerede islam karşıtı öğelerin bulunduğu mevcut. Aynı zamanda rahatsız edici bir durum ile karşılaşma esnasında şikayet etmesi için özel bir bölüm bulunuyor.

İlerleyen günlerde Bakanlığın İslam karşıtı oyunlar için nasıl bir yol çizeceğini hep birlikte göreceğiz. Ancak tahminlerimize göre bu oyunlara erişim Steam, PSN ve Xbox Marketplace'da engellenebilir.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.