İzmir Gaz’a Anonymous Saldırmış

İzmir'de doğalgaz tedariği ve dağıtımı yapan İzmir Gaz şirketi geçtiğimiz günlerde önemli bir saldırı alırken bugün yaşanan gelişmelerde saldırının Anonymous tarafından y

Türkiye'de yaşanan gelişmelere bağlı olarak dünya genelinde internet üzerinden saldırı yaparak tepki gösteren Anonymous Türkiye'yi hedef aldı. İzmir Gaz şirketine yönelik yapılan siber saldırıları ile ilgili Anonymous tarafından durumun üstlenildiği belirtilirken saldırılar sonrasında ciddi verilerin ele geçirildiğini iddia edildi.

İzmir Gaz tarafından internet üzerinden sunulan hizmetlere karşı yapılan saldırılar ile sunucular erişime kapatılırken bir süre internet üzerinden hizmet verilmemişti. Bugün Anonymous tarafından yapılan açıklama ile birlikte durum netlik kazandı.

Yapılan açıklamada Anonymous tarafından siber bir saldırı gerçekleştirildiği ve şirketin tüm verilerinin ele geçirildiği açıklandı. Şirket verileri üstelik internet ortamında paylaşılırken yapılan açıklamada yaşanan bu durum nedeniyle Türk vatandaşlardan özür dilendi. Yapılan açıklamalarda özür dilenmesi kafalarda soru işaretleri yaratırken özellikle İzmir'in hedef alınmasında Başbakanın İzmir ile olan bağlantısının neden olduğu düşünülüyor.

Siber saldırılar karşısında Türkiye'nin oldukça zayıf olduğu bu olay ile birlikte tekrar görülürken özellikle kurumsal şirketlerin kullanıcı ve kurum bilgilerinin güvenliğinin sağlanabilmesi adına güvenlik seviyelerini daha da üstlere çıkarması gerektiğini tekrar gözler önüne serildi.