Kadıköy'ün Maskotu Tombili Çalındı!

Sosyal medyada fenomen olan Kadıköy'ün kedisi Tombili'nin heykeli çalındı.

Görselleriyle ün salan kedi Tombili, geçtiğimiz aylarda hayatını kaybederek sevenlerini bir hayli üzmüştü. Kadıköy sakinlerinin maskotu haline gelen Tombili, herkes tarafından benimsenerek kısa zamanda internet fenomeni olmuştu. Ölümünün ardından Kadıköy Belediyesi, sevimli kedi Tombili'nin heykelini yaptırmıştı.

4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Koruma Günü'nde açılışı yapan Kadıköy Belediyesi, twitter üzerinden heykelin çalındığını söyledi. Tombiliyi besleyen ve isim babası olan İlyas Çetinkaya heykelin çalınmasıyla ilgili "Kırıp götürmüşler, nasıl insanlar anlayamadık" şeklinde konuştu. Tombili heyelinin çalınmasıyla ilgili herhangi bir işelmin yapılıp yaplmayacağı henüz bilinmiyor.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.