Karşınızda En Güvenli İnternet Tarayıcısı!

NSS Labs tarafından yapılan araştırma sonucu en güvenilir tarayıcı hangisi sorusu yanıt buldu. Bakalım araştırmaya göre en güvenli tarayıcı kimmiş?

En hızlı ve en güvenilir internet tarayıcısı olarak zirvede yer edinen Google Chrome, son yapmış olduğu eklenti ile beraber hızını hız katarak en hızlı tarayıcı ünvanını kimseye kaptırmamıştı. Ancak NSS Labs'ta gerçekleştirilen araştırmada çok şaşıracağınız sonuçlar ortaya çıktı. Google Chrome her an tahtını devredebilir.

Güvenlik araştırmaları yapan NSS Labs, başta Google Chrome, Microsoft Edge ve Mozilla Firefox gibi birçok tarayıcıyı teste tabii tuttu. Güvenlik testinde kıyasıya yarışan tarayıcılardan Windows 10 ile gelen Microsoft Edge en güvenilir tarayıcı ünvanı aldı.

Araştırmada yer alan listeye göre Edge ortalama oranları:

- Google Chrome 53.0.2785 sürümü %85.8

- Microsoft Edge 38.14393.0.0 sürümü %99

- Mozilla Firefox 48.0.2 sürümü %78.3


zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.