Lenovo'nun Yeni Amiral Gemisi ZUK Edge Geliyor!

Akıllı telefonlarındaki başarılı ve makul fiyatlarıyla kısa sürede beğeni toplayan Lenovo bu defa Apple ve Samsung’a rakip olacak yeni modeli üzerinde çalışmalara başladı

Başarılı çizgisinin dışına çıkmayan Lenovo, Motorola ile akıllı telefon pazarında üst seviyeye dahil olurken Lenovo markası daha çok giriş ve orta seviye cihazlarla sınırlı kalıyordu. Bu konuda rakiplerine fark atan Lenovo, sızdırılan ZUK Edge modeliyle 2017 yılı içerisinde kendi ismiyle rakiplerinin karşısına çıkmayı hedefliyor.

Lenovo ZUK Edge Teknik Özellikleri

- 5.5 inçlik Full HD çözünürlüklü ekran

- Snapdragon 821 işlemci

- 4 GB RAM

- 32 GB / 64 GB depolama alanı

- 8 MP çözünürlüklü ön kamera

- 13 MP çözünürlüklü arka kamera

Peki Lenovo ZUK Edge Nasıl Bir Fiyata Sahip Olacak?

ZUK Edge modelinin fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmazken, tahminimizce Xiaomi ve Meizu gibi fiyat performans üreticilerinin gölgesinde kalacak. Büyük olasılıkla cihaz, Xiaomi Mi 5 ile Galaxy S7 Edge modellerinin ortasında bir fiyatla gelecektir.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.