LG Para İadesi Yapmaya Başladı!

Nexus 5X akıllı telefonunda sıkıntı yaşayan kullanıcılarına güzellik yapmak isteyen LG, para iadesi yapmaya başladı.

Google Pixel üretiminden önce tanıtılan ve satışa sunulan akıllı telefon Nexus 5X'de ortaya çıkan sorundan dolayı LG, donanımdan kaynaklı oluşan sorun için kullanıcılarına para iadesini yapmaya başladı. LG’nin bu kararı, bir Reddit kullanıcısının yaptığı paylaşımla gündeme geldi. Reddit kullanıcısı, Nexus 5X akıllı telefonunun donanımında problem tespit ettiğini ve hala garanti kapsamında olan cihazını tamir etmek üzere LG ile bağlantıya geçti.

Sürekli olarak döngü içerine giren Nexus 5X, sorunun netlik kazanmasından sonra firma tarafından para iadesi istendi. Talebe hemen dönüş sağlayan yetkililer para iadesini gerçekleştirdi. Ayrıca yetkililer, Google’ın Pixel’i piyasaya sürmüş olması nedeniyle Nexus 5X üretiminin durdurulduğunu, bu nedenle bozulan cihazları artık tamir edemeyeceklerini söylemişler.

Olayın gündeme gelmesinin ardından, birçok kişinin cihazlarını para iadesi karşılığında LG'ye teslim ettiği ortaya çıktı.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.