LG'ye İyi Gelmeyen Modüler LG G5!

LG'nin mobil telefonu G5, ciddi bir düşüş yaşadı. LG markasında neler gelişiyor detaylar haberimizde...

Dünya'nın en başarılı olduğu firmaların başında ismi gelen LG, 2016'nın 3. çeyrek sonuçlarına göre mobil platformunda diğer cühazlarına oranla ciddi bir düşüş yaşadı. Güney Koreli üretici LG, bu yıl içerisinde tanıttığı yenilikçi telefonu LG G5'te hayal kırıklığına uğradı. Beklenen satış reklamlarını yakalayamayan G5 Modeli ne yazık ki diğer serilerinin gerisinde kaldı.

2016 yılına dair 3. çeyrek raporlarında kar oranı 252 milyon dolar kaydedildi. Bunun yanı sıra geride kalan G5 modelinde ise %23'lük bir düşüş gerçekleşti. Tahminlere göre önümüzdeki yıl içerisinde LG'nin bu durumu toparlayacak yenilikçi bir başka telefonu ile gelmesi söz konusu. LG'nin mobil departmanında düşüş yaşarken LG V20'nin tanıtımının ardından bu açığın kapatılması düşünülüyor.

2016 yılının son çeyreğinde artış yakalmasını hedefleyen yeni modelini V20, hala birçok ülkede satışa sunulmaması bu rakalmalrı olumsuz etkileyebilir. Her nek kadar düşüş yaşamışta olsa LG'nin genel yapısındaki başarılı çalışmalarını göz ardı etmek olmaz. Beyaz eşya kategorisindeki başarı kaydedecek özellikleri ile yükselmeye devam ediyor. LG Mobile'ın ne yönde önemli kayıtlar göstereceğini ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz..

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.