Lider Müzik Sitesine Darbe Üzerine Darbe!

Müzik siteleri arasında en büyüğü olan What.CD kapandı. İşte detaylar...

Yasadışı yollarla dizi, oyun, film ve birçok programın elde edildiği torrent sitelerine darbeler devam ediyor. Son birkaç yıldır artan torrent site kapanma olaylarına bu sefer What.CD eklendi. Müzik indirme aşamasında dünyanın en büyük torrent sitesi olan What.CD, siteye girdiğiniz takdirde sizleri şu şekilde karşılayacaktır:

"Son dönemlerdeki olaylar sebebiyle What.CD kapanmıştır. Şu anki duruma göre kısa süre içerisinde geri dönmeyi düşünmüyoruz. Tüm sitedeki içerikler ve kullanıcı bilgileri yok edilmiştir. Şimdilik herşey için teşekkürler!" şeklinde açıklama ile veda ettiğini göreceksiniz...

Acı bir veda yaşayan What.CD sitesinin kapatılma nedeni diğer torrent sitelerinin başına gelen durumun kendi başına gelmemesi sebebiyle bir önlem olarak belirtiliyor. Böylelikle illegal yapılı müzik platformu çizgsinden çıkmış olan What.CD yerine Spotify, Apple Music, Deezer ve Fizy gibi hizmetlerin kullanımasını tavsiye ederiz.

Üctesiz ve ücretli (10 TL) olmak üzere makul fiyatlarla premium hizmeti alabildiğiniz bu oluşumlardaki binlerce müziğe sahip olmak, torrent sitelerinden indirmeye nazaran çok daha iyi bir çözüm olarak dikkat çekiyor.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.