Matkap ile iPhone 7'i Deldiler

iPhone 7'nin kulaklık girişinin olmamasından kollar sıvandı ve matkap ile delindi.

Hergün bir yenisi olarak karşımıza çıkan iPhone 7'nin eksikliği olan ve en büyük değişikliğe uğrayan yanı 3.5mm'lik kulaklık jakının olmamasıydı. Bu değişiklik sonucunda kullanıcılar sarj cihazının girişi olan Lightning konnektör ile kulaklıklarını kullanabilecek. Aynı an da hem kulaklığın hemde sarjın olmasını istemeyenler için de bir kutu içerisine adaptör yer alacak.

Böylelikle bu sorunun giderilmesi sağlanacak. Zahmetli bir iş olarak görülen iPhone kullanıcıları tarafından jack girişinin olmaması rahatsızlık verdi. Yine her zamanki ince bir gönderme yapan TechRax ekibinin eğlence olsun diye yapmış olduğu iPhone 7'i matkap ile delerek kulaklık girişi açtı. Tabi ki bu açılan girişte kulaklık kullanmak imkansız.

iPhone 7'nin kulaklık girişinin olmaması hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.