Microsoft, Artık Sizleri İzleyebilecek

Microsoft, her kullanıcının neler yaptığını görüp bunları bir bildiri halinde sunan sistemin patentini aldı.

Kullanıcıların Her hareketi artık izlenebilecek. Microsoft bunu sağlayacak sistemin patentini aldı. Daha öncesinde Windows 10'un kullanıcı bilgilerine erişip kayıt altına almasından dolayı eleştirilen Microsoft, kullanıcıların gizliliğini neredeyse tamamen yok edecek o patenti aldı

.

Bu patentte yer alan en büyük özellik ise her anlamda bütün yapılan işlemleri kayıt altına alıyor ve bunu hemen Microsoft'a bildiriyor. Detaylarla dolu bu sistem de ne yazdığınız bile kayıt altına alınacak. Ve bu yeni sistem sayesinde yazıyı oluşturmaya başladığınız andan sonra internete giriş yaparsanız otomatik olarak Bing sonuçların da veriliyor.

Microsoft, yakın bir tarihte olmasa bile sonraki zamanlarda bu sistemi kullanmak için işlemleri başlatacaktır. Şimdiden merakla beklenen bu sistemin nasıl tepki yaratacağı da kafalarda kalan sorular arasında.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.