Microsoft'tan Şahane Telefon Üretim Fikri!

Microsoft, piyasadaki akıllı telefonlardan farklı bir üretim ile geleceğinin sinyallerini verdi.

Teknolojik ürünlerde elde ettiği başarısını bir türlü akıllı telefonlarda yakalayamayan Microsoft, büyük umutlarla giriş yaptığı telefon sektöründe hızlı bir düşüş yaşadı. Yenilenmek adına farklı bir yol çizmeyi amaçlayan firma, çok değişik bir üretim ile gelmeyi planlıyor. Açıkçası Microsoft’un bu defa da bir düşüş yaşaması markayı oldukça etkileyebilir.

Şirketin CEO’su olan Satya Nadella, Microsoft’un akıllı telefon sektöründen çekilmeyeceğini fakat akıllı telefonları farklı bir şekilde üreteceklerini açıkladı. Nadella, Microsoft’un akıllı telefon sektöründeki yeni hedef noktasını açıklayan konuşmasında şunları söyledi:

"Akıllı telefon sektöründe, zirvedekilerin belirlediği şekilde yola devam etmeyeceğiz. Bunun yerine, yapabildiğimiz en iyi ve en özel mobil cihazı üreteceğiz. Ürettiğimiz cihazları isteyecek kullanıcı sayısı az da olsa belirli özelliklere odaklanacağız."

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.