Microsoft'tan Windows 10 Kullanıcılarına Büyük Uyarı!

Windows Insider Program'a karşı ilginin memnuniyetini belirten Microsoft, Insider'ların yeni mimarilere güncelleme yapmaları gerektiğini belirtti.

Windows Insider Program’a olan ilgiden dolayı memnuniyetini dile getiren Microsoft, eski Insider Preview mimarilerini geride bırakmayı göze aldı. 15 Ekim'e kadar Insider Preview mimarilerinin çalışmalarına son verileceğini belirten program yöneticisi Dona Sarkar, eskiyen mimarinin negatif getirilerinden PC'lerin 1 Ekim tarihinden itibaren 3 saatte bir başlangıç gösterdiğini duyurdu.

Şuan bu yöntemle çalışma yaptıklarını ifade eden Sarkar, 15 Ekim 'den sonra eski yapıya yer vermeyeceğini belirtti. Bu noktadan sonra kullanıcılar, PC'lerini yeniden başlatmak istediklerinde Windows'u tekrar USB veya DVD sürücüsü üzerinden yeniden yükleme yapmaları gerekecek. Eski bir Insider Preview kullanıp kullanmadığınızı bilmiyorsanız, şu işlemleri yapmanız yeterli olacak:

- Windows 10’daki çalıştır sözcüğünü aratıp aynı isimdeki programı çalıştırın.
- winver.exe yazıp enter’a basın.
- Karşınıza aşağıdaki görselde olduğu gibi küçük bir pencere çıkacak.
- Bu pencerede kırmızı çerçeve içine alınan alandaki tarihi (bitiş tarihi) kontrol edin.
- Eğer böyle bir tarih görmüyorsanız, OS Build (görselin hemen üstünde göreceksiniz) numarasına bakın.
- Numaralar 14367, 14371 veya 14372 ise 4 gün içinde yeni Insider sürümüne güncellemeniz gerekiyor.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.