Netflix'te Toplam Beş Telefonun Artık HDR Desteği Var!

Gelen bilgilere göre Netflix'te toplamda beş akıllı telefonun bundan sonra HDR desteğine kavuşacak. Peki bu beş telefon hangileri? İşte detaylar..

Netflix, 15 Eylül'ü dünyanın bir bölümüne bırakan Samsung Galaxy Note 8'i ve geçen hafta IFA'da başlatılan ve bu ayın ilerleyen saatlerinde piyasaya çıkması beklenen Sony Xperia XZ1'i HDR'yi destekleyen cihazların listesine ekledi. Bu, daha parlak gösterimlerden ve daha geniş bir renk yelpazesinden yararlanarak daha iyi ekranlardan faydalanabilmeniz anlamına geliyor.

LG V30 ve Sony Xperia XZ Premium yanında Netflix'te HDR oynatma özelliğine sahip belirli bir grup telefona ve Dolby Vision desteği olan LG G6'ya katılacaklar. Kullanmak için, Netflix uygulamasının en son sürümüne (v5.0 veya üstü) ve cihaz üreticisi tarafından sağlanan HDR oynatma için en son firmware'e ihtiyacınız olacaktır.

Aynı zamanda 4K videoya erişmenizi ve 4 eşzamanlı ekran için destek vermenizi sağlar. Netflix, 4K HDR yayınlamak için 25M bps'lik bir İnternet bağlantınızı önerir; ancak İnternetiniz yeterince hızlı değilse HDR işlevselliğini daha düşük çözünürlüklerde kullanmaya devam edebilirsiniz.

HDR içeriğini bulmak için Netflix arama kutusuna 'HDR' yazmanız yeterli olacaktır.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.