Nokia 9'un En Yeni Sızıntısından Bomba Detaylar!

Nokia'nın yeni amiral gemisi telefonu Nokia 9'un en yeni sızıntısı, kasa görüntüleri, dikey çift kamera düzeneği ve kavisli tasarım ile geleceğini gösteriyor..

HMD Global'in beklenen amiral gemisi olan Nokia 9, bir süre yeni sızıntılarla karşımıza çıkıyor ve son sızıntı bize henüz duyurulmamış cihazın tasarımının bir görüntüsünü sunuyor.

Nokia 9 için iddia edilen davaların sızdırılmış görüntüleri internette ortaya çıkmış ve dikey yönlendirmeli çift kamera kurulumunun varlığını yeniden teyit ediyor.

Çinli haber şirketi IT Home tarafından paylaşılan sızdırılmış görüntüler Nokia 9'daki tasarımı gösteriyor ve akıllı telefonun arka kamera ayarlarını dikey yönde yapacağı öne sürülüyor. Dikkat çekici bir şekilde, web sitesinde paylaşılan üç durumda da (aşağıdaki resimde görülüyor) aynı tasarım paylaşılıyor gibi görünüyor.

Kesiklerden güç düğmesinin ve ses yükselticinin ahizenin sağ tarafında bulunması beklenirken kulaklık girişi telefonun üst kısmına konması için eğimli olduğunu görebilirsiniz.

USB Type-C ve birincil mikrofonun GizmoChina tarafından hazırlanan bir raporda belirtildiği gibi Nokia 9 akıllı telefonun alt kısmında bulunması bekleniyor. Şarj bağlantı noktasının yanındaki kesik uç, Nokia 9'daki stereo hoparlörler için orada olmak üzere eğildi.

Şimdiye kadar fark etmiş olabileceğiniz gibi durumlar akıllı telefonun köşeleri ve kenarları yuvarlatılmış olduğunu önermektedir. Hatırlanması için yaklaşmakta olan Nokia 9 amiral gemisinden Android 7.1.1 Nougat'ın kullanıma sunulması ve 5.3 inç QHD (1440x2560 piksel) ekran kullanılması bekleniyor.

Akıllı telefon, maksimum 8 GB RAM'e bağlanan Snapdragon 835 SoC ile çalışacak şekilde yönlendirildi. Nokia 9, 64 GB dahili depolama birimi ile donatılmıştı.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.