"O" Özellik Artık Google Pixel'de!

Son aldığı güncelleme ile iPhone ve LG modellerinde bulunan özelliklere Google Pixel de kavuştu. Detaylar haberimizde...

Google’ın gözde telefonu Google Pixel ve Google Pixel XL modelleri için bugün bir güncelleme yayınlandı. Tanıtıldığı günden itibaren büyük ilgi gören modeller, hareket sensörleri ile kontrol imkanı sunmasıyla kullanıcılar tarafından tam not aldı. Bunun üzerine yeni güncelleme ile iPhone ve LG modellerinde bulunan özelliklere de bugün sahip olan Google Pixel'in nasıl bir ivme kaydedeceğini açıkçası merak ediyoruz.

LG modellerinde mevcut hareket güncellemesi ile telefonun ekranına çif tıkladığınız takdirde ekran uyanır ve iki defa daha tıkladığınız takdirde ise ekran kapanır. Bu özelliği artık Google Pixel'de göreceksiniz.

Bir başka özellik ise iOS 10 ile iPhone 6s ve üzeri modellere gelen uyandırmak için kaldır özelliği oluyor. Google Pixel'i masadan kaldırdığınızda ekran otomatik olarak açılıyor.

261 MB boyutundaki güncellemeyi yükledikten sonra Ayarlar>Hareket bölümünden "Telefonu kontrol etmek için iki kez hafifçe dokunun" ve "Telefonu kontrol etmek için kaldır" seçeneklerini aktif etmeniz yeterli olacaktır.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.