Olay Telefon Galaxy Note 7'nin Patlama Nedeni Açıklanmayacak Mı?

Samsung, kendisini maddi manevi zarara koyan olay telefonu Galaxy Note 7'nin patlama nedenini ne zaman açıklayacağını söyledi.

Yılın en iyi telefonu olabilecek ike yılın en kötü telefonu olarak teknoloji dünyasında boy gösteren Galaxy Note 7, Samsung'a ciddi kayıplar yaşattı. Maddi zararın yanı sıra prestij kaybına sebep olan patlamaların asıl sebebi hiçbir zaman açıklanmadı. Batarya sorunu olarak tanımlanan ve bir türlü netlik kazandırılmayan asıl neden ne?

Galaxy Note 7 patlamalarından sonra firmanın kararı üzerine tüm satışlar durduruldu. Üzerinden aylar geçmesine rağmen açıklamaya yapmayan Samsung'a gözler çevrildi. Teknoloji devi Samsung, bugün Kore medyasında yayınlamış olduğu bir haberde, bu yılın sonuna kadar soruşturma kapsamına dahil ettikleri Galaxy Note 7'nin yanma sebebinin netlik kazanmasından sonra açıklayacağını duyurdu.

Hafızalarda kalan kötü kalıntıları silmek adına yeni amiral gemi Galaxy S8'in tanıtımına az bir süre kala, Samsug'un elini çabuk tutması gerekiyor. Aksi taktirde kullanıcıların güveninin kolay kazanılmayacağını ve satışlarda da büyük etkisinin olacağını söylemeden geçmeyelim. Umarız en yakın sürede asıl sebep ortaya çıkar.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.