Online Müzik Servislerinde Rekabet Artıyor

Apple ve Spotify arasında yaşanan rekabet, müzik sektörünün daha da büyük bir Pazar haline gelmesini sağlıyor.

Apple’ın müzik servisiyle rekabete başlayan Spotify kullanıcı sayısını arttırırken, bu konuda son rakamlar 100 milyon olarak açıklandı. 100 milyon aktif kullanıcı sayısına bir müzik servisi için oldukça yüksek olurken, üstelik bu abonelerin 30 milyonu aylık abonelik ücreti ödüyor.

Apple Ücretli Abonelik Ne Kadar?

Apple Music'te ise Spotify’e göre ücretli abone daha az. Yapılan açıklamalarda Apple için 15 milyon kullanıcının ücret ödediği belirtiliyor. Apple Music'in aktif toplam kullanıcı sayısı da yine geride olduğu tahmin ediliyor. Apple tarafından resmi rakamlar paylaşılmadığı için net bir rakam söylemek mümkün değil.

Amazon Prime Sessizce Geliyor!

Amazon'un online müzik servisi Amazon Prime da 46 milyon kullanıcısı ile arka planda sessiz sessiz rekabete katılıyor. Amazon müzik servisini, Prime aboneliği için hediye olarak, ücretsiz bir şekilde sunuyor. Fakat son dönemlere konuşulanlar arasında Amazon’un, müzik servisini Prime aboneliğinden ayırması ve ayrı bir abonelik olarak sunması da bekleniyor. Böyle bir durumun yaşanması halinde ise kuşkusuz rekabette şartlar yeniden değişecek.

Her ne kadar Apple ve Spotify arasında rekabet yaşansa da önümüzdeki günlerde iki markaya farklı sistemlerin de eklenmesi ve rekabetin daha da artması bekleniyor.