Önümüzdeki Yıl iPhone Satışları Beklentinin Üzerinde Olabilir!

Apple, 2017 yılında iPhone satışlarında beklenenin üzerinde satış yapabileceğine dair önemli raporlar ortaya çıktı.

Dünya'nın en iyi teknoloji devlerinden biri olduğu aşikâr. Apple'ın iPhone modelleri gün geçtikçe popülerliğini koruyarak, kullanıcılar tarafından iyice benimsendi. Sağlam adımlarla yürüyen iPhone modelleri 2017 yılında ciddi rakamlara ulaşabileceğini söyleyebiliriz.

Çıktığı ilk günden bu yana katlanarak çığ gibi büyüyen bir kitleye ulaştığını düşünürsek, iPhone satışları gittikçe artacak gibi. Apple'ın özellikle kullanıcı ağırlıklı olarak son 2 senede bir telefon değişilkiğine gittiği belirlendi.

Aynı zamanda iOS bazında son olarak 4 nesil öncesindeki telefona destek veren Apple, gelecek yıl iPhone 5 ve 5C'ye verdiği detseğe son vermesi, 5S'in ise üzerinden süre geçerek eskimiş olmasını göz önğnde bulundurarak, bunların sonrasında iPhone 7S/ 7S Plus veya iPhone 7 ailesine geçmesi söz konusu.

Basamak basamak ilerleyen Apple'ın son zamanlarda merdiven kurduğunu düşünürsek 2017 yılında iPhone satışlarında bir rekora imza atabilir. Hatta Samsung'un Note 7'deki fiyaskosunun sonrasında, Note 7 kullanıcılarının da iPhone modellerine yönelme durumu olabilir.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.