Opera 41 Chrome'u Hız Konusunda Geride Bıraktı!

Opera, aldığı yeni güncelleme ile eski yapısına oranla \%82 hız artışı gösterirken aynı zamanda Google Chrome'dan daha hızlı çalışıyor. İşte yenilik ile ilgili detaylar...

İnternet tarayıcı savaşında rekabetin hat safhada olduğu dönemde zirvede duran isim Chrome olmuştu. Fakat Opera'nın son yapmış olduğu ataklar ile Chrome'un zirvedeki yerinde çatlaklar oluşmaya başladı.

Birçok özellik ile kullanıcıların beğenisine sunulan Opera, ücretsiz VPN opsiyonu ve reklam engelleme özelliği ile Chrome kullanıcılarını kendi tarafına çekmek istiyor. Bugün almış olduğu yeni güncellemedin ardından hızına hız katan Opera, Chrome'a toz yutturdu.

Opera 40. sürümünün aksine Opera 41 %86 hız oranına sahip. Aldığı güncelleme ile pil seviyesini de koruyarak %32'lik bir azalma sunacak. Böylelikle Chrome'dan daha tasarruflu bir pil ömrü sunmuş oluyor. Sizlerde RAM'inizi sömüren Chrome tarayıcısından bunaldıysanız, karşınızda süper hızlı Opera 41.

Eğer Opera Tarayısının son sürümünü yüklemediyseniz, aşağıdaki linkten indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Opera'yı Güncellemek İçin Tıklayınız

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.