Pixel Cihazlarda Flaş Gelişme!

Google'ın HTC üretimine ait ve bu akşam tanıtımının yapılması beklenilen cihaz ile ilgili ilginç bir iddia ortaya çıktı.

Google'ın geçtiğimiz günlerde Nexus ismini kullanmayıp bundan sonra Pixel adıyla yeni telefonlar üreteceğini duymuştuk. HTC üretimi eşliğinde yeni Pixel ve Pixel XL'nin bu akşam tanıtılması bekleniyor.

Konuya ilişkin olarak Android Police'de yer alan rapor da bazı ilginç detaylar dikkat çekiyordu. Bunlardan ilki ise, Google'ın bu iki telefonu aslında ilk olarak Huawei firmasına yaptırmak istediği belirtiliyor. Daha öncesinde Huawei'nin Nexus 6P'nin üreticisi olduğunu düşünürsek, pek şaşırtan bir bilgi olmadığını söylememiz mümkün.

Başka bir kaynaktan gelen bilgiye göre ise, Google'ın geçtiğimiz yıl Nexus 6P'nin ABD'deki dört büyük GSM operatörü tarafından satılacağını iddia ettiğini belirtiyor. Ancak bu konuyla ilgi nasıl bir bilgi gelirse gelsin cihazın dört operatörle uyum içerisinde olması durumunda bile bu firmalar tarafından satılmadığı bilinmekte.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.