Pixel Kamera Uygulaması Nexus'la Buluştu!

Google'ın Pixel modellerine has olan kamera uygulaması diğer Android telefonlara da geldi. Tüm detaylar haberimizde...

Hatırlayacağınız üzere Google, Pixel ve Pixel XL telefonlarını tanıtmıştı. Hatta DxOMark testinde aldığı puanlarla yılın en iyi kamera özelliği ünvanını almıştı. Google Pixel'in kamera bileşenlerinin yanı sıra uygulama ile uyum içerisinde olması büyül rol sahibi olmuştu.

XDA geliştiricileri Google Pixel'in o muhteşem kamera özelliklerini Nexus telefonlarına geçirmeyi başardı. Şuan sadece Nexus cihazlarda destek sınırlanırken, Android 7.0 Nougat ve üzeri sistemlerde çalışan Google Camera uygulamasının desteği şimdilik sadece Nexus cihazlara özel.

Nedeni ise Google Camera uygulaması Android 7.0 Nougat'tan besleniyor. Diğer cihazlar yeni yeni Android 7.0 güncellemesini kullanmaya başladıktan sonra XDA ekibi uygulamayı diğer telefonlar için de hayata geçirebilir.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.