PlayStation 4'te Korsan Oyun Dönemi!

PlayStation 4'te alınan tüm güvenlik önlemlerine rağmen Hackerlar tarafından kırıldı. Yakın zamanda korsan oyun oynama dönemi başlayabilir...

Yeni geliştirilen oyun konosollarında güvenlik sistemi üst safha da olmasına rağmen hacklenmekten kurtulmayı başaramadı. Önceki oyun konsollarından daha sistematik bir güvenlik ağı ile donanılsa da büyük bir darbe almaktan kçamadı. PlayStation 4'ün kırıldığını göz önünde bulundurursak yeni neslin korsana karşı yenik düştüğünü söylemek mümkün.

PlayStation 4'deki korsan oyun olayına imkan vermemek adına PlayStation 4 sürüm 4.0.1 için Jailbreak aracı duyruldu. Böylelikle korsan oyun oynama ihtimallerinin oratdan kaldırılması hedefleniyor. PlayStation 4 oynunu oynarken Multiplayer hizmetlerinden yararlanamayacağınızı söylemekte fayda var. Ancak Kernel'da yer alan CVE-2016-1885 güvenlik açığı sayesinde Chaitin Tech tarafından kırılan PlayStation 4'ü, korsan bir şekilde oynama imkanız bulunmakta.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.