PlayStation VR Xbox One İle Kullanılır Mı?

Akıllarda soru işareti olan sorunun cevabını ünlü teknoloji Youtuber cevapladı.

Unbox Therapy, herkesin merak ettiği PlayStation VR, Xbox One ile klullanılabilir mi sorusuna vevap verdi. Takvimde tarihler 10 Kasım'ı işaret ettiğinde tüm dünya genelinde aynı anda piyasaya çıkmacak PlayStation 4 Pro ile beraber Ocak ayında konsol dünyasının sanal gerçekliği olarak bilinen PlayStation VR'da ülkemizde görülecek.

PlayStation VR, Avrupa'da 400 $, Amerika Birleşik Devletleri'nde 400 $ fiyat etiketine sahip olacak. PSVR, özel bir ekipman ile gelmesi düşünülüyor. Fakat teknoloji alanında popüler olan Youtuber Unbox Therapy, akıllardaki soru işaretime cevap buldu. "Peki Xbox One'da PSVR kullanabilmemiz mümkün mü?"

Evet arkadaşlar kullanabiliyoruz. PSVR'yi yalnızca 360 derecelik VR deneyimi yerine dev bir ekran varmış gibi deneyim elde edebileceğiz. Fakat ünlü Youtuber'a göre normal bir televizyondan Xbox One oynama zevkine erişmek isteyenler için PSVR, dev bir ekranda oynama hissi veriyor. Kullanım açısından PSVR'a sahip olup bununla beraber Xbox One satın alan kişilerin tercihi olacak gibi. Ancak bir Xbox One sahibi iseniz PSVR almanıza gerek yok.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.