Pokemon Go Rekor Üstüne Rekor Kırdı

Tüm dünya genelinde oynanmaya başlanan ve 35 farklı ülkede resmen kullanıma sunulan Pokemon Go indirme sayısı ile rekor üstüne rekor kırıyor.

Pokemon Go adı verilen oyun ilk olarak 6 Temmuz'da kullanıma sunulurken 6 Temmuz itibariyle ilk ayını dahi doldurmayan oyun kısa süre içerisinde 75 milyon indirme sayısını da geçmeyi başarmış durumda. Şu anda 35 farklı ülkede resmi olarak oynanmaya başlanan oyunun tüm dünya genelinde sunulmaması da bu konuda önümüzdeki günlerde rekorun tekrar kırılabileceğini gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde iOS işletim sisteminde rekor kırmayı başaran Pokemon GO'nun yeni rekoru Google Play Store'da yaşandı. 75 milyon indirme rakamına ulaşan ve böylece uygulama mağazasında en çok indirilen uygulama unvanını elde eden Pokemon Go, bu açıdan hem iOS hem de Android işletim sistemini fethetmiş durumda.

İlgi Büyük!

19 günden beri Android platformunda yayınlanmaya devam eden Pokemon Go kısa süre içerisinde 50 milyon barajını geçmeyi başardı. Dünya çapında ise 75 milyondan daha fazla indirilen oyun platformda yıldızını oldukça parlatmış durumda. Oyuna bu kadar olan yüksek ilginin olması oyunun günden güne daha da artan bir popülerliğe sahip olmasını sağlarken Nintendo’nun değerlerindeki düşüş oyunun kaderini şu an için etkilemiyor.

Oyunun yeni sunulması önümüzdeki günlerde yeni bir rekorun gelmesini de beklenti haline getirirken oyunun 100 milyon barajını aşmasına da kesin gözüyle bakılıyor.