Pokemon Go’nun Yeni Özellikleri Duyuruldu

Nintendo ve Niantic şirketleri işbirliği ile geliştirilen Pokemon Go yeni özellikleri ile oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Nintendo şirketinin hisselerine bir anda değer kazandıran Pokemon Go, server sorunu yaşanmaması için ilk etapta üç ülkede dağıtıma başlamıştı.

Server sorununu kısa sürede çözülen Pokemon Go şuanda neredeyse tüm Avrupa ülkelerine dağılmış durumda. Henüz Türkiye’de resmi olarak çıkmamasına rağmen ülkemizde şuanda milyonlarca kullanıcıya ulaşmış durumda. Sadece Pokemon yakalamaktan ibaret olan Pokemon Go oyunu Nintendo şirketinin kitlesini tatmin etmeyi başaramamıştı. Nintendo ve Niantic şirketleri kullanıcıların şikayetlerini dikkate alarak yeni planlarının olduğunu Comic- Con’da açıkladı.

Gelecek olan bu yeniliklerden biri takas sitemi geleceği açıklandı. Bu özellikle kullanıcılar ellerindeki pokemonları arkadaşları ile takas edebilecekler. Bu takas sistemi de oyunda olduğu gibi GPS ve internet kullanılarak yapılacak. Takas yapmak isteyen kullanıcı, arkadaşının yanına giderek istedikleri pokemonların takasını yapabilecekler. Bir diğer gelecek olan özelliğin ise eğitim olacağı belirtilirken bunun nasıl bir eğitim olacağı ise açıklanmadı.

Daha önce Pokemon ORAS ve X&Y oyunlarında olduğu gibi Pokemon Go uygulamasında da kullanıcılar için pokemonlarını kum torbasına vurma, ağırlık kaldırma veya mini oyunlar ile güçlendirebilecekler. Ayrıca yapılan açıklamada kullanıcıların bulunan PokeShop’larla oyunu kişiselleştirme imkanı da sunulacağı belirtildi. Yeni güncellemelerin Pokemon Go kullanıcılarına Ağustos sonu veya Eylül ayı içerisinde geleceği düşünülüyor.