Popüler Hız Testi Uygulaması Android İçin Güncellendi!

PCMark, android platformu için bugün güncelleme alarak yeni özelliklere sahip oldu. Peki PCMark ile telefonunuzda hangi özellikleri test edebileceksiniz?

Cihazınızdaki hız seviyesini öğrenmek adına popüler Benhmark uygulamarı arasında yer alan PCMark, bugün aldığı güncelleme sayesinde çeşitli özellikleri bünyesinde barındırmaua başladı. Android için ggelen güncelleme, sürüm 2.0 ile hız testi yapmanın yanında diğer platform ve cihazlar ile skorlarınızı da karşılaştırabiliyorsunuz.

Peki PCMark İle Ne Gibi Testler Gerçekleştirebilirsiniz?

- Disk yazma/okuma hızını

- İnternet tarayıcı performansını

- Batarya durumunu

- Fotoğraf ve video düzenleme hızını

- Cihazda yer alan diğer donanımların performansı test etmeniz mümkün.

Hiçbir ödeme yapmadan tamamen ücretsiz olarak sunulan PCMark, almış olduğu güncelleme dolayısıyla Benhmark'ın en kapsamlı uygulaması olduğunu söyleyebiliriz.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.