Popüler İşaret Nihayet Emoji Oldu!

Sosyal medyada sıkça kullandığımız ¯\_(ツ)_/¯ işaret nihayet emoji oldu.

Sosyal medyanın insan üzerinde bu kadar etkisinin olmadığı yıllarda, varolan uygulamalarda :),;),:D,:P vb. ifadeler yer almaktaydı. O yıllarda her ne kadar popüler işaretler olmuş olsada, günümüzde anlamını kaybederek yerini daha farklı emojilere bıraktı.

Bu emojileri, duygularımızı veya anlatacağımız bir noktayı tek bir emoji atarak anlatmamız sağlandı. Bu yüznden kullanıcılar emojileri fazlasıyla benimseyerek günümüzde farklı çeşitlerini görmek istiyor.

Fakat yıllardır popüler olan ¯\_(ツ)_/¯ işaret emoji olamamıştı. Anlam olarak "Nerden Bileyim Ben" der gibi olan işaret nihayet emoji olabildi.Şuan yalnızca iOS 10.2 ile gelmesi beklenen popüler emoji ile "Bilmem ki" demeniz gereken durumlarda bu emojiyi kullanabileceksiniz. Böylelikle bir internet efsanesi daha can bulmuş oldu ve karşımıza çokça çıkacak gibi...

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.