PS4 Pro Eriyerek Şaşırttı!

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye'de satışa sunulan PS4 Pro'yla ilgili Sony'in başını ağrıtacak bir gelişme yaşandı.

PS4 oyuncular tarafndan oldukça beğenilmişti. Fakat eleştiri alan tek bir nokta var o da 4K çözünüü desteklemiyor oluşu. Sony, bu geri dönüşleri dikkate alarak PS4 Pro'ya 4K çözünürlük getirerek bu sorunu ortadan kaldırmıştı. Aynı zamanda PS4 Pro oyuncularının bir önceki versiyonu PS4 oyunlarına göre çoklu oyun modunda, 12-15fps'lik fark yaratması nedeniyle kendilerine ciddi bir avantaj sağlandığı ile ilgili sızıntılar gelmeyi başladı.

Bu zamana kadar PS4 Pro hakkında gelen tüm yorumlar Sony açısından gayet iç açıcıydı fakat bu haber firmayı sarstı. @enMTW isimli bir Twitter kullanıcısının paylaştığı fotoğrafta, cihazın aşırı ısınmadan dolayı eridiği görülüyor. Cihaz komple erimemiş olsa da böyle bir olayın yaşanması, son günlerde akıllı telefon pazarındaki patlama haberlerinden sonra insanda bir kuşku yaratmıyor değil.

Şimdiye kadar PS4 Pro hakkında herhangi bir şikayet gelmemişti. Sanırım bu olay, kayıtlara geçen ilk şikayet oldu. Son olarak Sony, olayla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.