Qualcomm Snapdragon 830 Listelendi!

Snapdragon 830, MSM8998 model numarasıyla Hindistan'ın ithalat ve ihracah sitesinde listelendi.

Bildiğiniz gibi Qualcomm, mobil çip üretiminde en popüler üreticiler arasında yer almakta. Neredeyse tüm amiral gemileri Android akıllı telefonlarında bu firmayla iş birliği içerisinde.

En son piyasaya sunduğu Snapdragon 821 işlemcisinden sonra Qualcomm MSM8998 model numaralı Snapdragon 830 yonga seti üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Snapdragon 830 Zauba'da Listelendi!

Yeni çipini test eden Qualcomm, Hindistan’ın ithalat ve ihracat web sitesi Zauba üzerinde listelendi. ABD'den Hindistan'a sevk edilen Snapdragon 830 yongaseti, 4 GB LPDDR4X RAM ve 64 GB dahili depolama özelliklerine sahip bir sunum içine monte edilmiş.

Gelen bazı söylentiler de Qualcomm 830'un adının Qualcomm 835 olarak adlandırılacağı. Fakat sadece bir söylemden ibaret olduğu için net bir bilgi içermiyor. Daha önce gelen haberlere göre Samsung, Galaxy S8’de kullanacağı Snapdragon 830 işlemcileri kendi üretecek. Şirket ABD VE Çin hariç diğer pazarlarda kendi Exynos işlemcilerini kullanıyor.

Qualcomm tarafından Hindistan'a sevk edilen her çip ve gösterim cihazının bedeli 1,541 $ olarak belirtilmiş. Firma, 12 Eylül ve 6 Ekim arasında 80 adet yeni işlemcisi ile prototip telefonu Hindistan’a sevk etmiş.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.