QWERTY Klavyeler Tarih Oluyor!

Bir Microsoft yöneticinin iddialarına göre QWERTY klavyeler ortadan kalkıyor.

Birçok yerde kullanılan klvyenin yakın bir zaman içinde kaybolacak. Tablet, bilgisayar ve akıllı telefonlarımızda dahil olmak üzere aktif bir şekilde kullandığımız QWERTY klavyelerinin yerine yüz takibi ile ses ve hareket algılama sistemleri gelecek.

Daha öncesinde Evening Standart ile gerçekleştirilen bir röportajda, Cortana üzerinde çalışmaları olan Microsoft yöneticisi Dave Coplin, böyle bir kullanımın geri de kalacağını duyurmuştu. Bununla beraber 21. yüzyıl insanların hala aynı şekilde kalmak istediğini anlamadığını belirtti. Bir süre sonra teknolojinin çok farklı bir hal alacağını aynı zamanda kullanılan teknolojinin çalışma standartlarının düşük olduğunu belirtti. Gelişim içerisinde gelecek olan teknoloji sizlerin yerine kararlar alabilecek. Zeki bir yapıya sahip olarak gelecek. Günlük bilişiminin bir "tam vücut deneyimi" olacağını ve Tom Cruise'un Minority Report'u (2002) içerisinde gözükenler gibi hareketleri kullanacağını söyledi.

Bir başka açıklamasında ise chatbot'ların farklı aktiviteler için gerekli zamanı düşüreceğini beklediğini belirtti. Microsoft'un önceden yaptığı değişiklikleri göz önüne getirirsek, QWERTY klavyeleri ortadan kaldırmak istemesini normal karşılayabiliriz.

Peki QWERTY Klavyelerin Ortadan Kalkmasını Nasıl Karşılıyorsunuz?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.